Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Simona Halep veszített salakon

2017. május 13. 11:14, utolsó frissítés: 11:14

Simona Halep kettős 4-6, 2-6 arányú vereséget szenvedett a Babos Tímea (Magyarország)/Andrea Hlavackova (Csehország) kettőstől az 5.439.350 dollár összdíjazású, madridi salakpályás tenisztorna elődöntőjében. Babos /Hlavackova párosnak 1 óra 6 perc kellett ahhoz, hogy túljussanak a román lányokon. A magyar-cseh páros döntőbeli ellenfele a Yung-Jan Chan (Tajvan) /Martina Hingis(Svájc) duó lesz.

Az első szettet rosszul kezdte a román páros, Babosék 4-0-ra és 5-1-re is vezettek. Halepék visszajöttek 4-5-re, de a párosban rutinosabb magyar-cseh duó 4-6-ra vitte az első játszmát. A második szettben 1-0 és 2-1 Halepéknek volt, de innentől az ellenfelek öt játékot zsinórban nyertek és megérdemelt győzelmet arattak. Begu és Halep jónak mondható eredményt értek el és 79.360 euróval és 390 WTA-ponttal lettek gazdagabbak.

A címvédő Simona Halep pénteken bejutott egyéniben a torna döntőjébe, miután 6-2, 6-3 arányú sima győzelmet aratott a lett Anasztaszija Szevasztova fölött.
A döntőben, amelyre szombaton este román idő szerint 20 órakor kerül sor, Halep ellenfele az orosz Szvetlana Kuznecova (9 WTA) és a francia Krisztina Mladenovics (17 WTA) párharc győztese lesz.

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!