Itt vannak a középiskolai bejutási eredmények
2017. július 12. 16:38, utolsó frissítés: 20:58
Közzétették a középiskolai bejutási eredményeket a tanügymninisztérium honlapján.
Országos szinten az első három szak, ahová a legnagyobb jegyekkel jutottak be a bukaresti Sfântul Sava Főgimnázium román-angol kéttannyelvű matematika-informatika osztálya (28 hely, utolsó jegy 9,93), illetve társadalomtudományi osztálya (28 hely, 9,91), valamint a konstancai Mircea cel Batran Főgimnázium román-angol kéttannyelvű matematika-informatika osztálya (28 hely, utolsó jegy 9,88) voltak.
A top ötven szakban a következő erdélyi iskolák szerepeltek:
Kolozsvár - Avram Iancu Elméleti Líceum, matematika-informatika osztályok - 56 hely, utolsó jegy 9.69
Brassó, Dr. Ioan Meșotă Főgimnázium, természettudományi osztály - 28 hely, 9,68
Kolozsvár, Nicolae Balcescu Elméleti Líceum, természettudományi osztály - 28 hely, 9,67
Marosvásárhely, Unirea Főgimnázium, matematika-informatika osztály - 28 hely, 9,65
Déva, Decebal Főgimnázium, matematika-informatika osztály - 28 hely, 9,62
Brassó, Andrei Saguna Főgimnázium, természettudományi osztályok - 56 hely, 9,61.
Megnéztük megyék szerint, hogy a magyar tannyelvű osztályok közül melyik szakra lehetett a legnagyobb jeggyel bejutni. Ahol több osztály indult, iskolánként csak azt a szakot mutatjuk, ahová a legnagyobb bejutási jegy kellett.
Kolozs megye
Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár: matematika-informatika - 28 hely, 8,97
Apáczai Csere János Elméleti Líceum, Kolozsvár: matematika-informatika - 28 hely 8,35
János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár: matematika-informatika - 28 hely, 7,61
Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda: matematika-informatika - 28 hely, 7,11
Szamosújvári Magyar Tannyelvű Elméleti Líceum: természettudomány - 28 hely, 6,42
Octavian Goga Elméleti Líceum, Bánffyhunyad: természettudomány - 28 hely, 6,21
Brassai Sámuel Elméleti Líceum, Kolozsvár: turizmus szakosztály - 6,12
Andrei Muresanu Elméleti Líceum, Dés: 28 hely, 4,73
Református Kollégium, Kolozsvár: reál - 4,12
Maros megye
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely - természettudomány - 84 hely, utolsó jegy 8,78
Mircea Eliade Főgimnázium, Segesvár: matematika-informatika - 8,27
Domokos Kázmér Szakközépiskola, Szováta - matematika-informatika - 8,26
Petru Maior Szakközépiskola, Szászrégen - 8,22
Református Kollégium, Marosvásárhely - társadalomtudomány - 8,01
Electromures Szakközépiskola, Marosvásárhely - turizmus osztály, 28 hely - 7,37
Gheorghe Șincai Szakközépiskola, Marosvásárhely - turizmus osztály, 28 hely - 6,27
Lucian Blaga Szakközépiskola, Szászrégen - filológia osztály, 14 hely - 6,14
Avram Iancu Szakközépiskola, Marosvásárhely - kereskedelmi osztály, 28 hely - 5,73
Andrei Bârseanu Elméleti Líceum, Dicsőszentmárton - természettudomány osztály, 8 hely - 5,38
Constantin Brâncuși Szakközépiskola, Marosvásárhely - építészeti osztály, 9 hely - 5,20
Bocskai István Elméleti Líceum, Nyárádszereda - természettudományi osztály, 28 hely - 4,64
Marosludasi 1-es számú Szakközépiskola - természettudományi osztály, 23 hely - 4,28
Traian Vuia Szakközépiskola, Marosvásárhely - kozmetikai osztály, 28 hely - 4,20
Ion Vlasiu Szakközépiskoal, Marosvásárhely - környezetvédelmi osztály, 14 hely - 4,14
Kovászna megye
Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, magyar-angol kéttannyelvű természettudományi osztály, 14 hely, 8,49
Mikes Kelemen Főgimnázium, Sepsiszentgyörgy, természettudományi osztály, 28 hely, 7,89
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely, természettudományi osztály, 28 hely, 7,79
Kézdivásárhelyi Református Kollégium, természettudományi osztály, 28 hely, 7,71
Sepsiszentgyörgyi Református Kollégium, természettudományi osztály, 28 hely, 6,99
Körösi Csoma Sándor Líceum, Kovászna, természettudományi osztály, 17 hely, 6,61
Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely, filológia osztály, 28 hely, 6,55
Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceum, Barót, környezetvédelem, 28 hely, 5,90
Puskás Tivadar Szakközépiskola, Sepsiszentgyörgy, elektro osztály, 20 hely, 4,99
Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola, Sepsiszentgyörgy turizmus osztály, 25 hely, 4,99
Kós Károly Szakközépiskola, Sepsiszentgyörgy környezetvédelmi osztály, 4 hely, 4,90
Apor Péter Szakközépiskola, Kézdivásárhely, kereskedelmi osztály, 28 hely, 4,72
Gábor Áron Szakközépiskola, Kézdivásárhely, elektro osztály, 28 hely, 3,68
Brassó megye
Áprily Lajos Főgimnázium, Brassó, matematika-informatika osztály, 28 hely, 8,28
Zajzon Rab István Elméleti Líceum, Négyfalu, természettudományi osztály, 12 hely, 4,73
Ștefan Octavian Iosif Líceum, Kőhalom, mechanika osztály, 13 hely, 4,32
Hargita megye
Márton Áron Főgimnázium, Csíkszereda - matematika-informatika - 56 hely, 8,51
Tamási Áron Elméleti Líceum, Székelyudvarhely - természettudomány - 28 hely, 8,25
Segítő Mária Római Katolikus Teológiai Líceum, Csíkszereda - természettudományok - 28 hely, 8,17
Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium, Székelyudvarhely - természettudományok - 14 hely, 8,16
Salamon Ernő Elméleti Líceum, Gyergyószentmiklós - természettudományok - 28 hely, 7,96
Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely - természettudományok - 28 hely, 7,33
Orbán Balázs Elméleti Líceum, Székelykeresztúr - matematika-informatika - 28 hely, 7,29
Kájoni János Szakközépiskola, Csíkszereda - turizmus - 28 hely, 7,23
Kós Károly Szakközépiskola, Székelyudvarhely - közgazdaságtan - 56 hely, 6,69
Szatmár megye
Nagykárolyi Elméleti Líceum, Nagykároly - matematika-informatika - 8.49
Kölcsey Ferenc Főgimnázium, Szatmárnémeti - matematika-informatika - 7.46
Kalazanci Szent József Római Katolikus Iskolaközpont, Nagykároly - turizmus - 5,14
Hám János Római Katolikus Teológiai Líceum, Szatmárnémeti - természettudományi - 5,10
Szatmárnémeti Református Gimnázium, Szatmárnémeti - közgazdaságtan - 4,68
Bihar megye
Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad - természettudomány - 7.33
Horváth János Elméleti Líceum, Margitta - matematika-informatika - 6.67
Mihai Eminescu Főgimnázium, Nagyvárad - természettudomány - 6.04
Petőfi Sándor Elméleti Líceum, Székelyhíd - reál - 4.85
Érmihályfalvi 1. számú Mezőgazdasági Kollégium - természettudományi - 4.73
Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium, Nagyvárad - elektronika - 4.53
Szent László Római Katolikus Líceum, Nagyvárad - közgazdaságtan - 4.49
Arany János Elméleti Líceum, Nagyszalonta - természettudomány - 4.16
Tamási Áron Mezőgazdasági és Ipari Szakképző Iskola, Bors - műszaki - 3.53
További megyék
Silvania Főgimnázium, Zilah - természettudomány - 8.15
Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed - természettudomány - 7.39
Németh László Elméleti Líceum, Nagybánya - matematika-infromatika - 7.16
Csiky Gergely Főgimnázium, Arad - matematika-informatika - 7.14
Andrei Muresanu Főgimnázium, Beszterce- reál - 6.38
Téglás Gábor Elméleti Líceum, Déva -matematika-informatika - 6.26
Cserey-Goga Technológiai Líceum, Kraszna - természettudomány - 6.24
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár - közgazdaságtan - 5.40
Wesselényi Református Kollégium, Zilah - matematika-informatika - 3.79
Leőwey Klára Elméleti Líceum, Máramarossziget - reál - 3.30
112.368 nyolcadik osztályt elvégzett tanulót (99,5%) osztottak el szerdán a líceumokba a jelentkezési űrlapján szereplő opciója szerint. A minisztérium szerint 581 tanulót sehova sem lehetett besorolni, mert nem jelöltek meg elégséges számú opciót. Ezeket a diákokat a szeptember 8-ra beütemezett, második besorolási fordulóban osztják el, azokkal együtt, akik lezáratlanok maradtak, vagy valamilyen más okból nem vettek részt az első elosztási fordulóban. Az eredményeket csütörtökön egyaránt kifüggesztik azokban az iskolákban, ahol végeztek a tanulók és azokban is, ahová bejutottak. A jelentkezők július 13-a és 17-e között iratkozhatnak be abba az oktatási intézménybe, ahova a számítógépes elosztás révén bekerültek. (hírszerk./agerpres)
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!