Dragnea: és Johannistól mikor fogják már visszaszerezni a sok pénzt?
2018. július 05. 16:23, utolsó frissítés: 16:31
Liviu Dragnea a PSD elnöke nyilvánosan kérdőre vonta az adóhatóság (ANAF) vezetőjét és a pénzügyminisztert is, és számon kérte rajtuk, hogy mikor tervezik visszaszerezni a több százezer eurót Klaus Johannis államfőtől, amelyet az elnök állítólag okirathamisítás és adócsalás révén szerzett meg magának.
„Felteszem a kérdést Ionuţ Mişa úrnak, az ANAF elnökének, valamint Eugen Teodorovici úrnak, aki a pénzügyminisztériumot vezeti, hogy tervezik-e visszaszerezni Johannis elnök úrtól a több százezer eurót? Felteszem most a kérdést, hogy tervezik-e - vagy ha olyan sok pénzük van az államkasszában, hogy már nincs szükség többre, akkor esetleg meghirdetünk egy adóügyi amnesztiát?” - tette fel a kérdést Dragnea a parlamentben.
A képviselőházi elnök szerint az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) és a Szeben megyei ügyészség „pingpongozik” a Johannis ellen benyújtott büntetőjogi feljelentéssel, „mert félnek”.
Klaus Johannis államfő 2015-ben elveszített egy nagyszebeni ingatlant amely Nagyszeben egyik belvárosi sétálóutcájában található. Az épületet 1964-ben államosították, majd - egy 1995-ben hozott törvény alapján - a benne lakó bérlők megvásárolhatták lakásaikat. 1999-ben azonban az eredeti tulajdonos egy állítólagos örököse visszaperelte az ingatlant.
Johanniszék az állítólagos örökössel kötött adásvételi szerződés révén váltak tulajdonosokká. Másfél évtizedes pereskedés után a bíróság mind a restitúció jogalapjául szolgáló örökösödési iratot, mind Johanniszék adásvételi szerződését jogerősen megsemmisítette.
Még az elnökválasztási kampányban is arról cikkezett a román sajtó, hogy Johannisnak összesen hat ingatlanja van Nagyszebenben.
Johannis 2013-as vagyonnyilatkozatából az is kiderült, hogy a családnak négyszer annyi jövedelme származott lakbérekből, mint a polgármesteri, illetve Carmen Johannis tanári fizetéséből.
Amikor a sajtó is feszegetni kezdte, miből tellett egy tanárházaspárnak hat házra, Johannis azt mondta, hogy örökölte vagy „előnyös” áron vásárolta első lakásait, majd az azokra kapott lakbért és a korrepetálásból gyűjtött pénzét újabb ingatlanokba fektette.
Livi Dragnea most azt állítja, hogy az elnök csalás útján szerzett házakat és euró százezreket az államtól. A PSD elnöke elmondta, hogy szerinte az ANAF vezetőjének azzal kéne foglalkoznia, hogy Johannisszal az élen mindenkitől behajtsa az államnak okozott károkat.
Arra a kérdésre, hogy ezt az intézkedést kellene-e alkalmazni azon elítéltekkel szemben is, akik megkárosították az államot, Dragnea visszakérdezett: „Jogerős döntés esetén? Természetesen igen.”
A Rise Project nevű oknyomozó újságírócsoport még 2015-ben azzal vádolta meg az elnököt, hogy vagyonnyilatkozataiban eltitkolta jövedelme jelentős részét, sőt, szerintük a 2015-ben elveszített ingatlant is okirathamisításra alapozva, csalással szerezte.
Az elnöki hivatal akkor egy szűkszavú közleményben, csak annyit reagált a vádakra, hogy az elnök minden, ingatlanok bérbeadásából származó jövedelmét bevallotta a 2004 óta rendszeresen közzétett vagyonnyilatkozataiban, és adókötelezettségeinek is mindig hiánytalanul eleget tett. (hírszerk/Agerpres)
ItthonRSS
Havazás és erős szél lesz az ország déli és nyugati régióiban
Kutatók a diktatúra "R hálózatát" sejtik a Ceaușescu 89-es menekülése utáni katonai diverzió mögött

Együttműködési megállapodás szándéknyilatkozatát írták alá a székely megyék és Dél-Tirol elöljárói
A Borháncs-telepen fog felépülni az új kolozsvári gyermekkórház
