Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Élőben Brassóból: Sepsi OSK–FCSB percről percre

Orbán Zsolt 2017. október 01. 20:00, utolsó frissítés: 2017. október 02. 10:01

Már az első félidőben eldőlt a Sepsi OSK–FCSB mérkőzés a brassói Tineretului Stadionban, ahol a bukarestiek négy gólt szereztek a kilencven perc során. A háromszéki csapatnak semmi nem akart összejönni vasárnap este a Liga 1 tizenharmadik fordulójában.

00:03, 2017. október 02.
A bajnokság állása
A hétfői FC Voluntari–Concordia Chiajna mérkőzés után kéthetes szünet következik a Liga 1-ben. A bajnokságot továbbra is a Kolozsvári CFR vezeti, négy ponttal a FCSB előtt. A Sepsi OSK a tizenkettedik helyen maradt, de a Medgyesi Gázmetán hátránya minimális.

liga 1 - tabella 13.
Infogram

23:43, 2017. október 01.
Reakciók
Valentin Suciu: „A Steaua nagyon jó csapat, de úgy érzem, három gólt úgy szereztek, hogy helyzetük sem volt. Ajándékba adtunk az ellenfélnek három gólt, a Steaua pedig nem kegyelmezett. A helyzeteinket nem értékesítettük, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült felnőni a szurkolók szintjére. A vezetőség nem mondott semmit a menesztésemről. Ha mennem kell, elfogadom a sorsomat , többet is elérhettünk volna, de egyelőre nem közöltek velem semmit. Amíg itt vagyok, azon leszek, hogy minél jobban végezzem a dolgom. Sokat tanulhattunk ez alatt a 13 forduló alatt. Pechünk is volt, ráadásul volt, hogy a bírók is ellenünk fújtak. Reméljük, hogy összekapjuk magunkat, és egy másik arcunkat mutatjuk meg a következő időszakban.”

Hadnagy Attila
: „Nem hiszem, hogy az edzővel lenne probléma nálunk. Változtatni kell a hozzáálláson, gyermeteg hibákat követünk el, felelőtlenek vagyunk. Tizenhét-tizennyolc pontot szerettünk volna begyűjteni, de a hibák sokba kerülnek. Ha nem leszünk keményebbek, ha nem változtatunk valamit biztosan kiesünk.”

Nicolae Dică: „Nem kaptunk gólt, ez jó dolog. A második félidő elejét kissé könnyedén vettük, a Sepsinek volt néhány helyzete, amit megúsztunk. Gratulálok a fiúknak, amiért jól összpontosítottak a meccs elején. Európa Liga-forduló után érkeztünk Brassóba, ami megnehezítette a dolgunkat, de örülök, hogy ilyen módon tudtunk nyerni.”

22:22, 2017. október 01.
Vége: nagyon simán nyert a FCSB
Az utolsó percekben két veszélyes ellentámadást is vezet a háromszéki csapat, de Astafeinek nem jön össze a becsületgól. A nézők egy része már elhagyta a stadiont, miközben a steauások továbbra is azt szajkózzák, hogy „menjetek haza, menjetek haza”! Végeredmény: Sepsi OSK–FCSB 0–4. A szentgyörgyi keménymag zárásként elénekli a székely himnuszt.

fotó: FC Steaua București / Facebook

22:06, 2017. október 01.
Gól: 0–4 az állás
Dennis Man száguld végig a szélen, s bár lövését védeni tudja Fejér, a visszapattanó labdára Daniel Benzar csap le és a jobb felsőbe küldi a labdát.

22:03, 2017. október 01.
Hadnagy elhagyja a pályát
Hadnagy Attila átadja a kapitányi karszalagot Sebastian Ghingának, a Sepsi OSK montenegrói csatára, Sztefan Nikolics kap lehetőséget edzőjétől. Nikolicsot a Steaua szurkolótábora is üdvözli, ő korábban a bukaresti klubnál is megfordult. Előzőleg a hazaiaknál Victoraș Astafei érkezett Claudiu Herea helyett, míg a vendégeknél Daniel Benzar váltotta Gnohérét, Filipe Teixeira pedig Florinel Comant.

21:50, 2017. október 01.
Az 59. percben nagy helyzetbe kerül Patrick Petre, a Dinamo-nevelés kicselezi a FCSB kapusát, de az egyik védő elvetődve blokkol. Ezt már sokan gólnak látták a lelátón.

21:45, 2017. október 01.
„Mindent bele, mindent bele”!
Bátran kezdte a második félidőt a Sepsi, amelynek már nincs veszíteni valója, menni kell előre. Valentin Suciu legényei a bal oldalon próbálják megbontani az ellenfél védelmét, különösen Patrick Petre játszik aktívan. Az eredmény úgy tűnik, nem vette el az OSK szurkolóinak kedvét, igaz, a kapu mögött elhelyezkedő bukaresti drukkerek is hozzájárulnak a meccs hangulatához. Most például az ország nevét skandálják nagy buzgalommal.

21:29, 2017. október 01.
Innen csodára van szüksége a Sepsinek
Szünet van a brassói stadionban. A Sepsi OSK labdarúgói egy ideig jól tartották magukat, de a FCSB szűk tíz perc alatt, két büntetővel és egy öngóllal jóformán eldöntötte a meccset. A Steaua szurkolói előbb egy xenofób üzenettel provokálták a székely drukkereket, majd haza is küldték őket a rigmusaikkal. A Sepsi OSK rajongói sportszerűen drukkoltak mindeddig, a bíztatás akkor sem lankadt, amikor elúszni látszott a pontszerzés.

21:11, 2017. október 01.
Padlón a Sepsi, Ghinga szerencsétlen mozdulata
Nem tért magához a hazai csapat, olyannyira nem, hogy Sebastian Ghinga véletlenül a saját kapujába továbbítja a labdát egy szöglet után: 0–3!

21:06, 2017. október 01.
Újra tizenegyest ítél a játékvezető
Colțescu újabb tizenegyest fúj be, megint szabálytalanságot látott a piros-fehérek tizenhatosában. Másodjára Harlem Gnohéré áll oda a büntetőponthoz, Fejér pedig most is rossz irányba vetődik. 0–2!

21:00, 2017. október 01.
Könnyen megítélt büntetővel vezet a FCSB
Az első játékrész felénél tartunk, amikor is tizenegyest kap a FCSB. Innen a helyszínről úgy tűnt, hogy Sebastian Colțescu ajándékba adta a büntetőt, amelyet aztán F. Tănase értékesített magabiztosan. 0–1!

20:53, 2017. október 01.
Ezért szól a Ria-Ria-Hungária!
Hadnagy Attila megtornáztatja a FCSB kapusát egy labdaszerzés után, Niță pedig szögletre menti a helyzetet. A Steaua szurkolói provokatív transzparenst feszítenek ki: „Nektek nem Románia az otthonotok. Menjetek innen!” – erre a Ria-Ria-Hungária és a Szentgyörgy, Szentgyörgy rigmussal felelnek a Sepsi szurkolói.

20:43, 2017. október 01.
Az első tíz perc után: 0–0
Az első lövést Mihai Pintilii engedte el a hatodik percben, a FSCB ötöse Florin Tănase beadása után lőtt a kapu fölé. Ahogy az várható volt, a bukarestiek sokkal többet birtokolják a labdát. A túloldalon Herea finom emelésébé belefúj Sebastian Colțescu, Hadnagy Attila lesen volt.

20:34, 2017. október 01.
Elkezdődött a meccs
Fantasztikus hangulatú meccsünk lesz, a rendező klub amolyan himnuszként a Nélküled című slágert játszotta be kezdésnek, ezt együtt énekelték a sepsiszentgyörgyi drukkerek. A piros-kéket is elkísérték a rajongóik Brassóba, román zászlókkal felszerelkezve. Időközben útjára indult a labda.

20:10, 2017. október 01.
Hadnagy szépeket mondott a riválisról
A meccs előtt Hadnagy Attilát, a Sepsi csapatkapitányát kérdeztük. A 37 éves csatár a következőket nyilatkozta a Transindexnek: „Nekünk nagyon különleges mérkőzés lesz, hiszen a sepsiszentgyörgyi foci történetében ez az első bajnoki, amikor ilyen nagy kaliberű csapattal játszhatunk, mint a Steaua. Ők képviselték, illetve képviselik a legjobban Romániát az európai kupákban, a Steaua a legjobb csapat a bajnokságban.” A teljes cikk itt érhető el.

19:55, 2017. október 01.
Hozta a kötelezőt a CFR
Friss eredmény Kolozsvárról: a CFR a papírformának megfelelően lepipálta a liga sereghajtóját, a bukaresti Juventust (2–0, gólok: Alexandru Păun és Culio, utóbbi büntetőből).

Az alapszakasz 13. fordulójának korábbi mérkőzésein:

Dinamo–Astra Giurgiu 1–1 (0–0)
gól: Adam Nemec (66.), ill. Romario Moise (82.)

FC Viitorul–CSM Poli Iași 5–2 (4–1)
gól: George Țucudean (15., 40., 43., 51.), Aurelian Chițu (44.)

Temesvári ACS Poli–CS Universitatea Craiova 0–2 (0–1)
gól: Ivan Martic (26.), Andrei Burlacu (89.)
piros lap: Alexandru Țigănașu, ill. Alexandru Mitriță

Medgyesi Gázmetán–FC Botoșani 1–0 (0–0)
gól: Romeo Roberto (66.)

19:41, 2017. október 01.
Itt vannak a kezdőcsapatok
Sepsi OSK (4–2–3–1): Fejér Csongor Béla – Constantin Grecu, Ionuț Ursu, Cristian Oros, Ciprian Răduțoiu – Milovan Petrovikj, Sebastian Ghinga – Fülöp István, Claudiu Herea, Patrick Petre – Hadnagy Attila (kapitány). Cserék: Niczuly Roland, Sztefan Nikolics, Florin Dumbravă, Cristian Dima, Victoraș Astafei, Răzvan Damian, Marius Papsys. Vezetőedző: Valentin Suciu.

FCSB (4–2–3–1): Florin Niță – Gabriel Enache, Mihai Bălașa, Bogdan Planics, Marko Momcsilovics – Mihai Pintilii, Lucian Filip – Dennis Man, Florin Tănase, Florinel Coman – Harlem Gnohéré. Cserék: Andrei Vlad, Ionuț Larie, Júnior Morais, William de Amorim, Vlad Achim, Daniel Benzar, Filipe Teixeira. Vezetőedző: Nicolae Dică.

19:25, 2017. október 01.
Nem kérdés, ki a favorit
Ha figyelembe vesszük a játékoskereteket, a csapatok formáját, valamint a klubok ambícióit, nagy meglepetés lenne, ha a Sepsi OSK győzni tudna ma este. Legutóbbi öt találkozóján – beleértve az Európa Liga csoportkörét is – a FCSB négy alkalommal győzött és egy döntetlent játszott (utóbbit a Liga 1-ben éllovas CFR pályáján). A székelyföldi csapat ezzel szemben háromszor kikapott, egyszer remizett és csak egyszer nyert a bajnokság elmúlt öt fordulójában. A Sepsi OSK legutóbb augusztus 28-án hagyta el győztesen a pályán, akkor Claudiu Herea duplázott a CSM Poli Iași elleni kiszálláson.

19:08, 2017. október 01.
Kezdő sípszó 20:30 kor
Másfél órával a kezdés előtt még teljesen üresek a brassói létesítmény lelátói, de nemsokára telt ház lesz a 8800 férőhelyes stadionban. A Sepsi OSK sajtófőnökétől megtudtuk, hogy két nappal a mérkőzés előtt minden jegy elkelt. A mérkőzést egyébként Magyarországon is lehet követni, a román tévétársaságok mellett az M4 Sport is közvetíti az összecsapást.