2023. március 22. szerdaBeáta. Izolda
Kolozsvár >> Más város
Hajnali hírlevél >> Feliratkozás

Megvan, hogy kik vezetik az RMDSZ EP-listáját

2019. március 01. 15:02, utolsó frissítés: 2019. március 02. 17:38

Kelemen Hunor szövetségi elnöke pénteken sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a SZÁT mai döntésének értelmében Winkler Gyula és Vincze Loránt vezetik az RMDSZ EP-listáját. A teljes sorrend úgy alakult ki, hogy a 33 SZÁT-tag mindegyik helyezésre külön szavazott, így egy öt körös szavazás után a következő sorrend alakult ki:


1. Winkler Gyula - 22 szavazat
2. Vincze Loránt - 20 szavazat
3. Hegedüs Csilla - 22 szavazat
4. Oltean Csongor - 17 szavazat
5. Sógor Csaba - 16 szavazat.

(Az ötkörös szavazás összesítése alapján.)

A Transindex olvasóinak szavazása alapján egyébként Winkler és Oltean kerültek volna a lista első két helyére.

Az MPP és az EMNP politikusai, bár a két párt próbált ez irányba egyezkedni az RMDSZ-szel, nem kaptak befutó helyet a listán. Az MPP-nek még egy saját kijelentésük szerint“visszautasíthatatlan” ajánlata is volt a szövetség felé. Kelemen Hunor a sajtótájékoztatón elmondta, hogy az ajánlatot egyszerűen nem kapta meg egyik email-címén sem, viszont pénteken már értesült az ajánlatról. Az MPP ajánlata a koalíciós lista volt, de ezt a szövetségi elnök elutasította, mert ez, ahogy fogalmazott, "a politikai identitásuk feladatását" jelentené. Kelemen ugyanakkor kijelentette, hogy a jövő héten, szerdán folytatják a megbeszélések a párttal, ugyanakkor az is hangsúlyozta, hogy ajtajuk nyitva áll az EMNP számára is, amennyiben az RMDSZ listáján kívánnak indulni.



Az RMDSZ Szövetségi Állandó Tanácsa (SZÁT) pénteki gyűlésén rangsorolta a szövetség EP-listájára jelentkező politikusokat. A szövetségi elnök elmondta, hogy bízik benne, hogy a listát a Szövetségi Képviselők Tanácsa (SZKT) március 9-én, 12 órától Nagyváradon tartandó ülésén meg fogja erősíteni. Az RMDSZ-nek reálisan két befutó helyre van esélye a május 26-i európai parlamenti választásokon. A két befutó helyért Winkler Gyula és Sógor Csaba jelenlegi EP-képviselők, Hegedüs Csilla, az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnöke, Vincze Loránt FUEN-elnök és Oltean Csongor MIÉRT-elnök állt versenyben.(hírszerk.)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!

ItthonRSS