2020. október 31. szombatFarkas
Kolozsvár >> Más város
kolozsvári események >> Más város

Képviselő lenne Sógor Csaba. Összesítette az RMDSZ, hogy kik akarnak a színeiben a parlamentbe menni

2020. szeptember 22. 17:06, utolsó frissítés: 17:26

Az RMDSZ összesítette, hogy kik jelentkeztek parlamenti képviselőnek és szenátornak. Határidőre a következő személyek tették le jelölési dokumentációjukat, de a Szövetségi Elnökség a határidő meghosszabbítását engedélyezte szeptember 28-ig a Bihar, Kolozs, Maros és Szatmár megyei szervezetnek, illetve a Magyar Ifjúsági Értekezletnek.

ARAD (1 képviselője volt a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Faragó Péter

BRASSÓ (1 képviselője volt a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Kovács Attila

CSÍK (2 képviselője és 1 szenátora volt a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Kelemen Hunor, Hajdú Gábor, Sógor Csaba
Szenátorjelölt: Tánczos Barna

FEHÉR (nem volt sem képviselője, sem szenátora a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Bona Zsolt Árpád, Ladányi Árpád Csaba
Szenátorjelölt: Lőrincz Helga

GYERGYÓ (1 képviselője volt a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Bende Sándor, Eigel Tibor
Szenátorjelölt: Kassay Lajos-Péter

HÁROMSZÉK (3 képviselője és 1 szenátora volt a 2016-2020-as időszakban, az egyik képviselői helyet az MPP-s Kulcsár-Terza József-György kapta)

Képviselőjelölt: Miklós Zoltán, Gál Károly, Könczei Csaba
Szenátorjelölt: Benkő Erika, Fejér László Ödön

HUNYAD (nem volt sem képviselője, sem szenátora a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Széll Lőrincz
Szenátorjelölt: Csatlós Erzsébet-Zsófia

NAGYBÁNYA (1 képviselője volt a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Apjok Norbert, Krizsanovszki Enikő, Vida Noémi, Papp Zsolt

SZEBEN (nem volt sem képviselője, sem szenátora a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Balog József, Badi Blanka, Pocan Ildikó, Dózsa Levente, Bordi Magdolna, Keresztes Kálmán
Szenátorjelölt: Orosz Csaba, Bándi Levente, Muzsnai Melinda

SZILÁGY (1 képviselője volt a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Seres Dénes
Szenátorjelölt: Kovács Irén

TEMES (nem volt képviselője vagy szenátor a a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Molnár András, Marossy Zoltán

TÖRTÉNELMI MÁRAMAROS (nem volt képviselője vagy szenátora a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Béres István László

UDVARHELY (1 képviselője és 1 szenátora volt a 2016-2020-as időszakban)

Képviselőjelölt: Benedek Árpád Csaba, Bíró Barna-Botond, Ladányi László-Zsolt, Rátz István, Sebestyén Csaba-István
Szenátorjelölt: Antal István-Loránt

SZÓRVÁNY (1 képviselője volt a 2016-2020-as időszakban, Hargita megyéből, Udvarhelyszékről kapott egy biztos befutó helyet)

Képviselőjelölt: Benedek Zakariás


A megyei/területi rangsoroló küldöttgyűlések időpontjai a következők:

Arad – október 2., 17 óra, Arad, Jelen Ház, Mihai Eminescu utca, 55-57 szám.
Bihar – október 5. 17 óra, Nagyvárad, Szakszervezetek Művelődési Háza, December 1 tér, 1 szám.
Brassó – október 1., 17 óra, Brassói Evangélikus-Lutheránus Egyházközség udvara, Iuliu Maniu utca, 2 szám.
Csík – október 1., 15 óra, Csíkszereda, Park Hotel, Szék utca, 58 A szám.
Fehér – október 2., Nagyenyed, Fehér megyei RMDSZ székház, Malom utca, 24 szám.
Gyergyó – október 2., 16 óra, Gyergyószentmiklós, Polgármesteri Hivatal Tanácsterme, Szabadság tér, 27 szám.
Hunyad – október 1., 17 óra, Déva, Magyar Ház, December 22 Sugárút , 42. szám.
Kolozs – október 3., 10 óra, Kolozsvár, Kolozsvári Református Kollégium, Farkas utca, 16 szám.
Maros – október 5., 16 óra, a Kultúrpalota nagytermében.
Szeben – október 2., 18 óra, Medgyes, Millenium Ház, I.C. Brătianu utca, 32 szám.
Történelmi Máramaros – október 5., 18 óra, Máramarossziget, Történelmi Máramros területi RMDSZ székháza, Szabadság tér, 24 szám.
Temes – október 3., 10 óra, Temesvár, Kós Károly Közösségi Központ, Putna utca, 7 szám. (közlemény)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!

ItthonRSS