Több mint 5400 mentőakcióban vettek részt a hegyimentők 2020-ban
2021. január 21. 11:58, utolsó frissítés: 11:58
Országos viszonylatban több mint 5400 mentőakcióban vettek részt a hegyimentők 2020-ban és 6200 személyt mentettek meg - tájékoztatott csütörtökön a Romániai Hegyimentők Országos Szövetségének (ANSMR) elnöke.
Sabin Cornoiu rámutatott, múlt évben 400-600 hegyimentő állt készenlétben a turisták nagy tömegeit vonzó hegyvidéki térségekben, a sípályáknál és a hegyvidéki turistaútvonalakon kialakított mintegy 140 Salvamont-bázison, hogy szükség esetén közbelépjen. Erre 5420 esetben volt szükség, és 6182 személyt mentettek meg, részesítettek elsősegélyben vagy helyeztek biztonságba.

A mentőakciók közül 3743-ra a téli szezonban került sor - 2716 esetben a sípályákon -, 1677-re pedig nyáron.
2231 beavatkozás nyomán az érintetteket a mentőszolgálatnak vagy a rohammentő-szolgálatnak adták át, 69 esetben a SMURD-helikopter segítségével történt a mentés, 55 esetet pedig az igazságügyi orvostani intézet vett át - számolt még be Sabin Cornoiu.(agerpres)
Fotó: Salvamont Romania/Fb
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!
ItthonRSS

Vasárnap éjféltől karantén alá kerül Temesvár és környéke

Nyolc rendőr ellen indult hatósági eljárás, mert megvertek és megkínoztak embereket

Florin Cîţu szeretné, hogy erről a kormányról mindenkinek az új kórházak építése jusson eszébe
Szombaton is több mint 4000 új Covid-19 esetet regisztráltak a hatóságok
